Węgrów
Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Deponowanie funduszy na lokatach bankowych

Deponowanie funduszy na lokatach bankowych

Konta oszczędnościowe, które nie są w chwili obecnej w stanie wygenerować odpowiednio wysokich zysków systematycznie odchodzą do lamusa. Niskie oprocentowanie, które nie chroni naszych oszczędności przed ich stratą na sile nabywczej oraz warunki, jakie kreują daną usługę są wysoce nieatrakcyjne. Bardziej atrakcyjnym produktem jest oczywiście atrakcyjna lokata bankowa. Jak wiemy nadejście roku 2012 nie jest powodem do przeprowadzania ryzykownych inwestycji na rynku finansowym. Wszelkie operacje rozpoczęte na parkiecie giełdowym na przełomie ostatnich kilku lat zakończyły się fiaskiem.

Jeżeli zdecydujemy się na odpowiednią interpretację najlepszych analityków finansowych powinniśmy interesować się ochroną naszych funduszy przed inflacją oraz opodatkowaniem, a nie zastanawiać się nad generowaniem dużych zysków w momencie tak nieatrakcyjnej koniunktury na rynkach światowych. W momencie, gdy nie trwonimy naszych comiesięcznych wydatków i jesteśmy w stanie odłożyć chociażby kilkaset złotych warto zaoszczędzić te pieniądze na czarną godzinę. Jak wiemy nie mamy pojęcia kiedy będą nam przydatne.

Dodatkowo aktualna sytuacja gospodarcza na rynku powoduje, że nikt nie jest przekonany o swojej stabilnej pozycji w przedsiębiorstwie, które go zatrudnia. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest atrakcyjna lokata bankowa. Jej zadaniem jest osiągnięcie zysków na poziomie co najmniej 7,00% w skali roku. Skąd taka wartość? Należy bowiem uwzględnić 19,00% podatek od zysków kapitałowych, który będzie od nas skutecznie egzekwowany w każdym momencie. Dodatkowo należy pamiętać, że inflacja na naszym rynku może wynieść nawet w poszczególnych miesiącach 5,00% w skali roku i nie jest to dość ciekawe rozwiązanie. Na tej podstawie powinniśmy uchronić nasze fundusze przed utratą ich wartości, a tym samym spełnić założony przez nas cel. Być może lokaty oferowane przez bank spółdzielczy w Węgrowie?

Banki w innych miastach
   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.wegrow.pl. All rights reserved